Karácsony és Vitézy összefogtak, hogy ne mini-Dubaj, hanem lakások, iskola és egészségügyi intézmények épüljenek Rákosrendezőn
Közös előterjesztést visznek a Fővárosi Közgyűlés elé.
Közös előterjesztést visznek a Fővárosi Közgyűlés elé.
Hosszú interjúban beszélt az építési és közlekedési miniszter a kínai kapcsolat fontosságáról, az ukrajnai háborúról, a vasút- és autópálya-építkezésekről, az elmúlt tíz év előkészítetlen és átgondolatlan állami beruházásairól, de új nevet adott a rákosrendezői fejlesztésnek is.
Az Egyesült Arab Emírségekkel kötött megállapodás értelmében 5 milliárd eurós beruházás fog épülni a Rákosrendező helyén.
A minisztérium utasítására a MÁV megindította a bérleti és egyéb használati jogviszonyok felmondását az érintett helyszínen.
De a gyakorlatban nincs eszköze arra, hogy a kormányra rákényszerítse ezeket az elvárásait.
A Mol-torony miatt nem olyan régen még hosszú viták zajlottak arról, hogy mekkora épületeket visel el Budapest. A tornyot végül felhúzták, a kormány akaratának az UNESCO sem tudott megálljt parancsolni, és Lázár is hiába hangoztatta elítélő véleményét. Most hasonló forgatókönyv tűnik körvonalazódni, csak már 220-240 méteres felhőkarcoló terveiről szólnak a hírek.
Karácsony Gergely ellenzi, hogy a Hősök tere szomszédságában húzzanak fel egy legalább 220 méteres felhőkarcolót. Varga Mihály viszont "még nem is hallott a tervről", pedig állítólag már tárgyalt róla a kormány.
Azt még a döntéshozók sem tudják, hogy pontosan mekkora területet adnának el Rákosrendező környékén, de az is szerepel a több minisztérium által közösen jegyzett előterjesztésben, hogy az állam által vállalt, szükséges infrastrukturális beruházásokat a fővárossal végeztetnék el.